Netušila, jak je to možné! Tíndžerka nechápala, co jí to najednou vytékalo z prsů. Jessica Buck (24) měla pouze 18 let, když se to začalo. Mladé blondýnce začalo z prsou vytékat..

 

…mateřské mléko. Kromě toho trpěla vyčerpáním, závratěmi a bolestmi hlavy. Musela jsem si dát kapesník do podprsenky. Pracovala jsem na půl úvazku jako prodavačka, když jsem najednou zjistila, že moje podprsenka je vlhká. Z prsou mi vytékala bílá, mléčná tekutina. Myslela jsem si, že něco takového se může stát jen těhotným ženám. Začala jsem si do podprsenky vkládat vlněné polštářky nebo kapesníky, abych to zakryla, “popisuje pro The Sun blondýnka z britského Oxfordshire.

Máma donutila teenagerku zajít k lékaři. Tam jí udělali vyšetření. Lékař ale pro ni neměl potěšující zprávy. V mozku jí našli nezhoubný nádor. “Když jsem slyšela slova mozek a tumor ve stejné větě, jiné jsem už jakoby ani neslyšela. Myslela jsem na něco mnohem zlověstnější, takže jsem byla docela rozrušená. Byla jsem se svou mámou a ona byla stejně šokovaná, “popisuje Jessica.

Nádor v mozku způsoboval, že tělo vylučovalo příliš mnoho hormonu prolaktinu, který stimuluje tvorbu mateřského mléka. Jessice navrhli dva způsoby léčby – operaci nebo léky. Teenagerka se rozhodla pro druhou možnost. Začala brát přípravek, který blokuje tvorbu prolaktinu. Mateřské mléko se přestalo tvořit.

Po třech letech ale Jessica přestala brát léky. Symptomy se vrátili a nádor začal opět růst. “Několik měsíců po diagnóze mi řekli, že prolaktinom mi může způsobit problémy s plodností. Byla jsem mladá, když mi to zjistili, proto jsem tehdy na děti nemyslela. Ale vždycky jsem chtěla být mámou, “vysvětluje blondýnka. Jessica je odhodlaná, že nádor ji už nebude více omezovat. Mladá žena se dokonce rozhodla odejít z práce a procestovat svět.