Významný švýcarský klimatolog a odborník ve svém oboru, Rettův Knutti, z neznámých příčin vypustil na veřejnost zprávu, která šokovala svět. Internetem se šíří jako blesk a rozpaky a strach, které zanechává v lidech, jsou více než nepříjemné…

 

Klimatologové s Knuttim na čele pracovali na výzkumu klimatických modelů, které jim měly pomoci předpovědět přírodní katastrofy a příchozí živly. Všechny zjištění byly zpracovány a poslali do všech zemí a vlád. Ty je však z neznámého důvodu nezveřejnily, ba naopak, utajili je.

Klimatologům se nelíbilo, že vlády takovýmto způsobem lhali lidí a zatajovali jim skutečnosti, o kterých měli právo vědět. Proto se Knutti rozhodl, že zveřejní alespoň částečné výsledky o tom, co se bude dít s naší planetou v příštích letech.

Abnormální změny počasí

To, že počasí si s námi dělá co chce, mnoho lidí zůstává meteosenzitívnych a nezvládá náhlé změny tepla a zimy, je všeobecně známý fakt. No jen málokdo ví, co je za tím vším. Podle Knuttiho výzkumného týmu je pravděpodobnost předpovědí téměř stoprocentní. V průběhu minulého roku jejich předpovědi vyšly až na 80%!

Co nás tedy čeká?

Vlády odmítli vypustit zprávy od klimatologů z důvodu hromadné paniky. V následujících letech totiž postihne svět jedna klimatická katastrofa za druhou. Tsunami, tornáda, krupobití, přívalové deště na jaře, sníh v létě, ale i zemětřesení a silné bouře. Toto všechno se může dotknout i těch zemí a států, kde dosud počasí nijak významně nevyčíňalo. Podle klimatologů je to šílené a můžeme si za to jen my lidé. Kdybychom se k přírodně chovali lépe a vážili si ji víc, nebylo by se nic změnilo a svět by fungoval dále alespoň v jakém-takovém klidném režimu.

Pokračování na další straně