Fanoušci filmu upadly do velkého smutku. Dokud se hudební svět ještě nestihl vzpamatovat z tragického odchodu Chestera Benningtona z kapely Linkin Park, přišel i ten herecký o jednu ze svých stálic. Do filmového nebe odešla hvězda filmu Sám Doma…

 

Kdo z nás by si nepamatoval klasiku s názvem Sám Doma? Kultovní snímek z roku 1990 o malém Kevinovi, je symbolem dětství pro několik generací. Herec John Heard, který ztvárnil jednu z hlavních postav, zemřel 22.července 2017.

Clipboard06

John Heard byl známý americký herec, který se v našich končinách proslavil zejména jako Kevinův otec Peter McCallister v již zmiňované snímku Sám Doma. Zahrál si však i v jiných úspěšných filmech jako například Velký (1988), Čas probuzení (1989), 187 (1997), Moji drazí Američané (1996), Věznice (2000) či v oblíbené komedii Někdo to rád blond z roku 2004.

I když u nás je John Heard známý převážně jen jako Kevinův otec z filmu Sám Doma, v USA byl oblíbeným a často obsazovaným hercem nejen ve filmech, ale i v seriálech. Heard byl nalezen mrtvý v hotelovém pokoji, kde našel jeho bezvládné tělo hotelový personál. Zprávu o jeho úmrtí už potvrdila i jeho nejbližší rodina, ale přesná příčina smrti zatím není známa. John Heard nás navždy opustil ve věku 72 let. R.I.P.