Mnoho žen čelí problému nežádoucího ochlupení a snaží se jej odstranit žiletkou, voskem, cukrovou pastou, laserem a jinými způsoby. Odstranění ochlupení v salonech odstraňuje chloupky natrvalo, ale náklady jsou poměrně vysoké, zvláště, pokud jde o odstranění z celého těla…

 

Naštěstí existují i cenově dostupné, bezpečné způsoby, jak se zbavit nežádoucího ochlupení natrvalo. Zabere vám to trochu času, ale výsledek stojí za to.

Cukrová maska

  • 2 lžíce citronové šťávy
  • 2 PL cukru
  • 1 lžičku vody

Všechny ingredience si smíchejte v plytké misce. Naneste směs na ochlupení, počkejte, dokud vyschne (přibližně 10 minut) a opláchněte kůži studenou vodou.

Postup opakujte každý den po dobu jednoho měsíce. Kyselina citronová nejen že vaše chloupky zesvětlí, ale také ničí jejich strukturu a zabraňuje opětovnému růstu.

Medová maska

  • 2 lžíce citronové šťávy
  • 2 PL medu

Smíchejte si ingredience dohromady a v případě, že je med krystalizovaný, míchejte, dokud nezískáte stejnoměrnou konzistenci. Vezměte si vatový tampon a naneste směs na kůži ve směru růstu chloupků. Nechte působit 10-15 minut až do vyschnutí a smyjte pod tekoucí vodou.

Proces opakujte maximálně 2x týdně po dobu jednoho měsíce. Pokud nedosáhnete požadovaného výsledku, prodlužte si dobu ještě o další 2 týdny. Buďte opatrní, tato maska může způsobit alergii, protože její složky jsou velmi aktivní.