Mouka je velkým strašákem, zejména když se staráte o svoji postavu. Není žádnou novinkou, že se z ní tloustne nejvíce. Právě proto jsme pro vás připravili recept na koláč bez mouky, který je vhodný i pro ty, kteří nemohou jíst lepek…

 

Skvělé je, že ji můžete připravit opravdu zdravě. Stačí, když použijete čokoládu slazenou například stéviou. Skládá se pouze z 3 ingrediencí a máte ho připravený raz dva.

Budete potřebovat:

  • 8 velkých vajíček
  • 450 gramů hořké čokolády (pokud chcete zdravější verzi, zvolte čokoládu bez cukru, resp. slazenou stéviou)
  • 230 gramů másla
  • ovoce (nemusí být)

Postup:

Vajíčka dáme do misky a pomocí mixéru vyšleháme na pěnu. Troubu si předehřejeme na 160 stupňů.

Máslo nakrájíme na kostičky a dáme rozpustit buď nad parní lázni, nebo do mikrovlnné trouby. Do horkého másla přidáme nalámanou čokoládu a necháme ji rozpustit. Máslo s čokoládou smícháme a vytvoříme tak hustší čokoládovou hmotu.

Po částech k čokoládové hmotě přidáváme vyšlehané vajíčka. Dobře promícháme, aby ve hmotě nebylo příliš mnoho vzduchových bublinek.

Do kulaté vymazané formy nalijeme těsto a můžeme ji ještě obalit v alobalu. Formu vložíme podobně jako při cheescakeu, do hlubší nádoby, která je naplněna alespoň do poloviny vodou. Takto se koláč upeče dokonale.

Celý koláč pečeme přibližně 20 až 25 minut. Po upečení ho necháme vychladnout a skladujeme ho v chladničce. Podle chuti můžete přidat ovoce, případně kopeček zmrzliny.

cokokolac2

Dobrou chuť.