Každá zkušená žena ví, že existuje mnoho triků, jak si usnadnit práci v kuchyni. Některé z nás dokonce mají své vlastně triky, které téměř denně používáme.

 

Co se týče samotného vaření, nejde vždy jen o to dodržovat v receptu krok po kroku, ale také přidat do něj něco vlastní nebo si ho přetvořit tak, aby nám co nejlépe vyhovoval. Při práci v kuchyni se řídíme hlavně tím, abychom navarili skvělé jídlo. Jak si tuto práci ale víte usnadnit aniž jste kvalitu jídla snížili?

Pokud nejste ten typ člověk, který rád tráví dlouhou dobu v kuchyni, máme pro vás několik tipů, které vám nejenže vaření usnadní, ale zároveň dodají vašim jídlům skvělou chuť.

Pokrmy z masa:

Téměř všichni přes léto rádi grilujeme a ještě raději máme skvělé šťavnaté maso upečené na grilu s vynikající marinádou. Chcete-li zajistit, aby bylo maso měkké a po upečení krásně křupavé, namočte ho před úpravou do směsi rostlinného oleje a octa.

Předtím, než půjdete maso péct, dejte ho na pár minut do vařící vody.

Pokud chcete, aby byly karbanátky šťavnaté, do mletého masa přidejte cibulku a syrové brambory v poměru 1: 1.

Pro dokonale propečené masíčko stačí udělat pouze jednu věc. Maso vložte do skleněné formy a dejte do trouby na nejnižší mřížku. Maso při pečení párkrát otočte.

Brambory:

Pokud se chystáte připravovat nastrouhané brambory, nalijte do nich trošku mléka. Tento jednoduchý trik zabrání tomu, aby brambory zčernali.

Rozhodli jste se vařit brambory, ale máte doma pouze staré, které jste ještě nestihli sníst? Žádný problém. Do vody, kde budete brambory vařit, přidejte lžičku octa, pár stroužků česneku a bobkový list. Brambory budou mít skvělou chuť.

V případě, že brambory ztratily svou chuť a mají nepříjemnou vůni, namočte je před vařením do studené vody.

RybyPokud chcete, aby byla vaše ryba křupavá a maso měkké, zkuste rybu připravit tak, že místo oleje použijete při smažení máslo.

Pokud nechcete, aby byl pach z ryb cítit po celé vaší kuchyni, do pánve po smažení dejte pár kousků brambor a máslo.

Rybu před smažením otřete utěrkou a osolte. Do uzavíratelného sáčku nasypte mouku, sůl a pepř. Vložte rybu a jemně protřepejte tak, aby se všechny suché přísady nalepili na rybu. Tato skvělá směs dodá rybímu masu fantastickou chuť.

Saláty:

Sůl a pepř dávejte do salátu vždy před tím, než budete nalévat rostlinný nebo olivový olej. Zajistí vám to, že se koření dostanou do celého salátu a nezůstanou pouze v oleji. Pokud jste již někdy dělali doma salát z kysaného zelí, určitě víte, že tento pokrm má specifickou chuť a je pro organismus velkou dávkou vitamínů. Zkuste do něj ještě přidat pár kousků mandarinky. Může se vám to zdát divné, výsledná chuť však stojí opravdu zato.

Zeleninu a čerstvé bylinky omyjte před konzumací ve slané vodě. Zbavíte se tak všech bakterií a zeleninu dokonale umyjete

Jednoduché triky při vaření:

Skvělou alternativou, jak dodat polévce či omáčce na pikantnosti, je přidat česnek nebo křen. Když krájíte na základ cibuli, přidejte k ní nastrouhaný česnek nebo čerstvý křen.

Pokud se vám podařilo prosolíme polévku, nezoufejte. Slanou chuť polévky víte jednoduše stáhnout přidáním celého surového bramboru nebo přidáním rýži, kterou zabalíte do gázy.

Čistý voňavý vývar dosáhnete tak, že při vaření do hrnce přidáte umyté vaječné skořápky, které před podáváním vyberete.

Ať už jste zkušená kuchařka nebo mladá hospodyňka, která v kuchyni teprve začíná, vždy je skvělé najít si nějaké triky, které vám práci v kuchyni usnadní. Přece jen, žijeme v uspěchané době, tak proč si čas strávený v kuchyni neulehčit formou těchto triků? Jaké triky používáte v kuchyni vy? Dejte nám o nich vědět.